انجیر دارای مزایای موثر بر سلامتی انسان است که یکی از مهمترین آنها، تاثیرات شگفت انگیز این میوه بر سلامت پوست می باشد. در ادامه این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.

حفظ رطوبت و آبرسانی به سلول های پوست

میوه انجیر حاوی دانه های مغذیی است که به پاکسازی دستگاه گوارش از سموم و مخاط ها کمک می کند. این سموم و مخاط های موجود در روده بزرگ از ورود مواد موثر و با ارزش غذاها به پوست جلوگیری می کنند. انجیر به نرم و صاف ماندن پوست و آبرسانی کامل به سلول های پوستی و افزایش رطوبت پوست کمک می کند.

خواص ضد پیری انجیر

آیا از خواص ضد پیری انجیر با خبر هستید؟

سلامت پوست و مو
عصاره انجیر دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد کلاژنز بر روی پوستهای چروکیده می باشد. مصرف مستمر انواع میوه انجیر می تواند باعث کاهش عمق چین و چروک پوست شود و ظاهری جوانتر و نرم تر به پوست بدهد. علاوه بر این، انجیر منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C و ویتامین E می باشد. که وجود این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش خطر ابتلا به عوارض پیری زودرس مانند خطوط ریز پوستی، چین و چروک، لکّه های پوستی حاصل از افزایش سن، لکّه های تیره و غیره بشوند. آنتی اکسیدان های موجود در انجیر با رادیکال های آزاد موجود در بدن مبارزه کرده و مانع از آسیب رساندن آنها به اکسیداتیو بدن می شوند.

جلوگیری از التهابات پوستی

همانطور که در مقاله “انجیر و همه راز و رمزهای موجود در آن” به طور مفصل بیان شده است، میوه انجیر با فیبر موجود در خود باعث کارآیی بهتر دستگاه گوارش برای از بین بردن سموم آلوده از بدن کمک می کند. از بین رفتن این آلودگی ها سبب کاهش خطر ابتلا به آکنه و جوش های پوستی می شود. زیرا محققان بر این اعتقاد هستند که ناخالصی های و آلودگی های موجود در پوست علت اصلی آکنه می باشند.

این مطلب رو هم از دست ندید »   انجیر و همه راز و رمزهای موجود در آن

انجیر در رفع جوش و آکنه

نتایج تحقیقات دانشگاهی مشخص کرده است که مصرف انجیر باعث کاهش تولید ملانین در پوست شده و از این طریق مانع از ترشح بیش از حد چربی در پوست می شود. تولید بیش از حد چربی های پوستی با علائم و عوارض آکنه همراه است.

روشن تر شدن و شاداب شدن پوست

انجیر و روشن شدن پوست

انجیر سرشار از ویتامین C می باشد که یک آنتی اکسیدان قدرتمند برای روشن تر شدن رنگ پوست و حتی تسکین آن می شود. در نتیجه انجیر بهترین دوست شما برای هدیه کردن یک پوست شفاف، صاف و نرم می باشد.

انجیر و بخصوص انجیر خشک را حتما در برنامه غذایی خود بگنجانید.برای مطالعه و آگاهی بیشتر، بازدید از سایت نمناک مفید می باشد.

تماس با ما برای خرید انجیر خشک عمده