محصولات سبزدونه در یک نگاه

مختصری درباره بادام کوهی (اَلوک در گویش محلی) ...

بادام کوهی که در گویش محلی بنام اَلوک (Alook) نام برده می شود، درخت آن در کوهپایه های دو کوه پادنا و سپیدار ( که بترتیب در جنوب و شمال شهر میمند فارس قرار دارند )، بوفور یافت می شود. درخت نسبتا متوسط قامت که میوه هایی شبیه بادام اما کوچکتر و تلخ مزه تولید می کند که مغز آن پس از فرآوری توسط افراد بومی (گرفتن مزه تلخ میوه) به مصارف مختلف غذایی و دارویی می رسد.

مطالب بیشتر
مغز بادام کوهی
مختصری درباره پسته کوهی (بَـنه در گویش محلی) ...

پسته کوهی یا بَنه (Baneh)، از درختی بلند قامت و ستبرپیکر، که سالیان طولانی در طبیعت عمر می کند بدست آمده و نوعی میوه شبیه پسته اما با اندازه ای به مراتب ریزتر و تک لپه ای است که هم در مرحله کال و نرسیده و هم بعد از رسیدن، از مغز آن که منبع غنی خواص دارویی و خوراکی است استفاده و بهره برده می شود.

مطالب بیشتر
مغز پسته کوهی
صد در صد طبیعی؟!!!

محل تامین سبزدونه !

محتوا

سبز رویش

طبیعت به گردن همه ما حق دارد، پس: …

تیم سبزدونه در حرکتی خود جوش بنام سبز رویش، وظیفه ناچیز خود دانست که؛ درصدی از مبالغ فروش محصولاتش را در جهت مهیا کردن بذرهای بادام کوهی و پسته کوهی و بکارگیری نیرو جهت کاشت این بذردانه ها در مناطقی نماید، که هر از چند وقت دچار آتش سوزی های مهیب ناشی از خشکسالی و علفهای خشک شده اند و یا اینکه اسیر کم لطفی عده ای سوداگر که برای اندک مال دنیوی با بریدن این درختان برای فروش ذغال از چوب آنها به جان طبیعت افتاده و سرمایه ملی را زخمی و نالان می کنند.

تیم سبزدونه
نهال بادام کوهی

ما به اهداف خود پایبندیم …

چرا که باور داریم؛ احیا و آبادانی طبیعت نهایتا به احیای حیات بشر بویژه رزق و روزی ساکنین محل می انجامد.
مسلماً که خریداران محصولات ما نیز بصورت غیر مستقیم در این حرکت و آبادانی نقش خواهند داشت، چرا که درصدی از مبالغ پرداخت شده بابت خرید هر محصول، مستمراً صرف این کار خواهد گشت.